Bergodi nu-şi pierde optimismul

Cristiano Bergodi rămâne optimist în ciuda eşecului cu Unirea Urziceni. "Această înfrângere nu ne trage în jos, eu am încredere în continuare", spune antrenorul echipei Steaua, după ce formaţia din Ghencea a pierdut cu zero la unu derby-ul etapei a treia. "Am avut un portar în formă mare la acest meci", afirmă de partea sa antrenorul campioanei, Dan Petrescu.

Cristiano Bergodi rămâne optimist în ciuda eşecului cu Unirea Urziceni. "Această înfrângere nu ne trage în jos, eu am încredere în continuare", spune antrenorul echipei Steaua, după ce formaţia din Ghencea a pierdut cu zero la unu derby-ul etapei a treia. Italianul dă vina pe starea gazonului, dar şi pe arbitrul care l-a eliminat pe grecul Kapetanos.

"Am avut un portar în formă mare la acest meci", afirmă de partea sa antrenorul campioanei. Dan Petrescu e de părere că Arlauskis este un jucător de Liga Campionilor.

Iată rezultatele înregistrate în etapa a treia a Ligii I :

Unirea Alba Iulia - Poli Iaşi 2-1

FC Timişoara - Rapid 1-0

Astra Ploieşti - Gloria Bistriţa 0-0

CFR Cluj - Oţelul Galaţi 1-0

Ceahlăul Piatra Neamţ - Dinamo 0-4

Internaţional Curtea de Argeş - Gaz Metan Mediaş 2-4

Universitatea Craiova - Pandurii Târgu Jiu 2-0

FC Vaslui - FC Braşov 2-2

Steaua - Unirea Urziceni 0-1

Clasamentul Ligii I, după primele trei etape :

1. CFR Cluj 3 2 1 0 5-2 7 (1)

2. FC Timişoara 3 2 1 0 3-1 7 (1)

3. Gaz Metan Mediaş 3 2 0 1 7-5 6 (+3)

4-5. Pandurii Târgu Jiu 3 2 0 1 2-2 6 (+3)

Unirea Urziceni 3 2 0 1 2-2 6 (+3)

6. FC Braşov 3 1 2 0 3-2 5 (+2)

7. Dinamo Bucureşti 3 1 1 1 4-1 4 (+1)

8. Steaua Bucureşti 3 1 1 1 4-3 4 (-2)

9. Universitatea Craiova 3 1 1 1 3-2 4 (-2)

10. FC Vaslui 3 1 1 1 4-4 4 (-2)

11. Unirea Alba Iulia 3 1 1 1 3-3 4 (-2)

12. Oţelul Galaţi 3 1 1 1 1-1 4 (1)

13. Rapid Bucureşti 3 1 0 2 4-3 3 (0)

14. Internaţional Curtea de Argeş 3 1 0 2 3-5 3 (-3)

15. Gloria Bistriţa 3 0 2 1 1-2 2 (-1)

16. Astra Ploieşti 3 0 2 1 0-1 2 (-4)

17. Politehnica Iaşi 3 0 1 2 3-7 1 (-2)

18. Ceahlăul Piatra Neamţ 3 0 1 2 0-6 1 (-5)

Iată meciurile care se vor juca în etapa a patra :

Vineri, 21 august

FC Braşov - Universitatea Craiova

Rapid - Unirea Alba Iulia

Politehnica Iaşi - Asta Ploieşti

Sâmbătă, 22 august

Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul Piatra Neamţ

Unirea Urziceni - FC Timişoara

Duminică, 23 august

Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu - Internaţional Curtea de Argeş

Dinamo - CFR Cluj

Gloria Bistriţa - FC Vaslui.